Model PRS McCarty to prawdziwy hołd dla dziedzictwa innowacji w produkcji gitar. W czasie prawdziwej złotej ery produkcji gitar (1950 r.-1966 r.), Ted McCarty, jako prezes firmy Gibson, był pionierem gitary elektrycznej oraz przemysłu muzycznego. Pod koniec 1980 roku Paul Reed Smith spotkał się z Tedem, by wymienić doświadczenia odnośnie technik projektowania i produkcji gitar. Współpraca Teda i Paula przerodziła się w prawdziwą przyjaźń, a Ted pozostał na zawsze mentorem, mistrzem i nauczycielem Paula.

Inspiracją do powstania instrumentu McCarty 594 jest brzmienie vintage, które jest najbardziej rozpoznawalne na świecie. Jeśli szukasz bogatych, autentycznie zabytkowych tonów humbuckerów lub zróżnicowanych, słodkich dźwięków singlecoil, model McCarty 594 oferuje obydwa terytoria brzmieniowe, dzięki pickupom z serii 58/15 LT oraz możliwości rozłączenia cewek za pomocą dwóch potencjometrów tonów. PRS połączył tradycje kunsztu lutniczego oraz najnowsze technologie, by stworzyć ten wyjątkowy instrument, którego brzmienie jest dopasowane do niestandardowej długości menzury, a biorąc tą niezwykła gitarę do ręki, będziesz się czuł tak, jakbyś się z nią urodził.

Kilka kluczowych cech, które tworzą niepowtarzalny charakter instrumentu McCarty 594:

– długość menzury 24,594 cala, nieco dłuższa niż 24,5 cala, skąd też wzięła się nazwa 594.
– przetworniki 58/15 LT. LT czyli low turns (mała liczba zwojów), które nadają gitarze ciepłe, jasne brzmienie.
– dwa potencjometry głośności ustawione tak, by gitarzysta mógł regulować głośność obydwoma potencjometrami naraz, oraz dwa potencjometry tonów push/pull z możliwością rozłączania cewek w przetwornikach.
– nowy kształt gryfu Pattern Vintage, który posiada ten sam wymiar szerokości co gryf Pattern PRS, ale jest nieco grubszy oraz posiada asymetryczny kształt: jest grubszy od strony strun basowych a cieńszy od strony strun wiolinowych.
– klucze Tweaked Phase III, wyposażone w dodatkowy zestaw śrub, które stabilizują przekładnię klucza, co ma na celu wzmocnienie transferu brzmienia strun bezpośrednio na instrument.

„McCarty 594 jest najlepszą nową gitara na jakiej grałem w ostatnich latach. Ma klasyczne serce i duszę, lecz bez technicznych ograniczeń, które zazwyczaj posiadają stare instrumenty. Cóż dobrego wynika z gry na starej gitarze, jeśli nie można zgłębić emocji na górnych progach lub nie ma możliwości operowania intonacją całego instrumentu? To bardzo ekscytujące słyszeć brzmienie starego PAF, i jednocześnie być w stanie wyartykułować nuty w taki sposób, jaki umożliwia tylko nowoczesna produkcja instrumentów. ” – powiedział John Mayer

Piękno instrumentu to nie tylko wygląd, to również dusza, która określa charakter gitary. Instrument to nie tylko suma podzespołów, ale żeby móc się o tym przekonać, należy wziąć instrument do ręki.

PRS McCarty 594 jest już dostępny w Polsce. Przekonaj się sam jak doskonały instrument może otworzyć nowe horyzonty muzyczne, przekonaj się o tym, o czym przekonał się sam John Mayer i pytaj o McCarty 594 w najlepszych sklepach muzycznych w Polsce.